Zdjęcie o mnie

Fotografia artystyczna – piękno natury.

Promień porannego słońca, który przedarł się przez listowie i gdzieś na ziemi odnalazł niepozorny, modry kwiatek wychylający się nieśmiało spod zeschłych zeszłorocznych liści. Przylaszczka, może pierwsza tej wiosny. Czy ktoś ją zauważy? Czy ktoś się nią zachwyci?

Coraz szybciej biegniemy przez życie. Coraz więcej spraw niecierpiących zwłoki. Czy zdążymy ze wszystkim? Tyle brzydoty jest w naszym świecie, gdzie dominuje szarość i bylejakość, i tyle piękna, które mijamy w biegu nie zauważając go.

Delikatna modra przylaszczka muśnięta pierwszym ciepłym promieniem , soczyście żółty kaczeniec pośród intensywnej wiosennej zieleni. Puszyste kotki na wierzbie kołysane lekkim powiewem, sikorka z nastroszonym czubkiem niosąca gąsienicę w dzióbku. Okazały kwiat magnolii w wielu odcieniach różu, karminowe i rubinowe krągłe listeczki irgi z elegancką białą obwódką z drobniutkich kryształków szronu, filigranowy, misternie wyrzeźbiony płatek śniegu.

To wszystko, też jest naszą rzeczywistością. Tuż obok Ciebie i dla Ciebie. Zatrzymaj się. Rozejrzyj się wokół, dostrzeż, daj się zachwycić.

Jednocześnie, jest to rzeczywistość ulotna, chwilowa, krucha i delikatna. Teraz jest, za chwilę już jej nie będzie.

Nie przegap jej. Wykorzystaj dobrze swój czas na ziemi – podziwiaj jej maestrię, zachwyć się jej pięknem, pozwól się wzruszyć.

Fotografia jest moją pasją od wielu lat. Zawsze fascynowała mnie możliwość uchwycenia i zatrzymania w obrazie chwilowej, ulotnej rzeczywistości przy pomocy aparatu fotograficznego.